BOK, "William Blake's The Marriage of Heaven and Hell", Trianon Press, London, 1960. Numrerad 340/480 (526).

Bokband delvis överdraget med skinn, sidorna i vattenstämplat papper med monogram WB. I kartongfodral, storlek 39,5 x 28 x 3 cm.

Smärre slitage, märkt med tidigare ägares namn och datering i blyerts. Ej genomgången.

Utropspris
350 EUR