BESTICKUPPSÄTTNING, 124 delar, silver, "Marski", Tapio Wirkkala, Kultakeskus Tavastehus, 1960-tal. Silvervikt ca 3340g.

8 matknivar, 8 matgafflar, 8 matskedar, 12 förrättsknivar 12 gafflar, 12 dessertskedar, 12 kaffeskedar, 12 teskedar, 11 moccaskedar, smörkniv, olivsked, 7 serveringsgafflar, längd 12-18 cm, 2 serveringsskedar, tårtbestick 2 delar, 2 slevar, kakspade, brevkniv. 12 kaffeskedar "Hopeasiipi".

Smärre slitage.

Utropspris
1 200 EUR