Madeleine Pyk – en samling F769

James Edwin Meadows

(England, 1828-1888)
James Edwin Meadows
(England, 1828-1888)

JAMES EDWIN MEADOWS, olja på duk, signerad och daterad 1879.

Landskap med figurscen. Bildens mått 44 x 32 cm.

Sedvanligt ytslitage. Gulnad fernissa. Hål i duk med färgbortfall runtom. Krackelyrer.

Utropspris
4 000 SEK