LJUSSTAKAR, 1 par, försilvrad mässing, senempire, 1800-talets mitt.

Rund fot. Balusterformad pelare. Urnformad ljuspipa. Fot med monogram. Höjd 28 cm.

Ytskikt med hårt slitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

12. Byrå, av Petter Gyllenberg (mästare i Stockholm 1767-85), Rokoko.
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
Budhistorik
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK