KARMSTOLAR, ett par, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft.

Stommar i lövträ, delvis fanerade. Genombrutna ryggar med dekor av pinjekottar. Fast stoppade och klädda sitsar.

Bruksslitage, repor, märken och fläckar. MIndre färgbortfall. Några sprickor. Ställvis blekta.

Utropspris
1 500 SEK