Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

VAS och YTTERFODER, stengods, Josef Ekberg, Gustavsberg, Sgrafitto, signerade och daterade 1920 samt 1910.

Höjd 25,5 samt 16,5 cm.

Bruksslitage, enstaka mindre tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 500 SEK