SERVIS, ca 65 delar, Wexiö guld, flintgods, tidigt 1900-tal.

Bestående av;
12 tallrikar (diameter 23 cm),
6 djupa (diameter 26 cm),
18 djupa (diameter 24 cm),
12 assietter (diameter 19 cm),
6 assietter (diameter 16 cm),
6 uppläggningsfat varierande storlekar,
1 terrinfat,
2 skålfat olika storlekar,
1 tillbringare,
1 såsskål på fat.

Bruksslitage, några mindre nagg och sprickor, krackelyrer, missfärgningar, sliten förgyllning.

Utropspris
3 000 SEK