PARTI SERVERINGSBESTICK, 16 delar, silver, finska stämplar, 1900-130-luku. Tot vikt ca 525 g.

Slev, skaft delvis av ben, längd 20 cm. 3 serveringsskedar, längd 20-25 cm. 2 ströskedar, längd ca 20 cm. Kakspade, längd 18,5 cm. Tårtgaffel, längd 16,5 cm. Sockertång, längd 10 cm. 2 saltskedar, 2 måttskedar och 2 syltskedar.

Bruksslitage, anlöpningar. Gravyrer.

Utropspris
200 EUR