SOFFA, Chesterfield-modell, 1900-talets senare del.

Klädd med mörkbrunt läder, djuphäftad rygg, lösa dynor, längd ca 155 cm.

Bruksslitage, lädret med sprickor, nötningar.

Utropspris
2 000 SEK