Madeleine Pyk – en samling F769

Ehrnfried Wahlqvist

(Sverige, 1814-1895)
Ehrnfried Wahlqvist
(Sverige, 1814-1895)

ERNFRIED WAHLQVIST, Olja på duk, signerad E.W.

Gamla Stan och Riddarhuset. Duk 26 x 36 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Krackelerad. Gulnad fernissa.

Proveniens

Bukowski auktioner AB

Utropspris
15 000 SEK