SOCKERSTRÖARE, 2 st, silver, troligen Stephan Halling, Örebro, 1780 samt Pehr Zethelius, Stockholm, 1807. Vikt 91 g.

Längd 16,5 och 18,5 cm.

Bruksslitage. Mindre anlöpningar. Ena ströaren med lagning samt något skev.

Utropspris
1 500 SEK