SUPKOPPAR, ett par, Sven Nordström, Marstrand, 1800-talets första hälft. Vikt 39 g.

Förgyllda kanter och insidor. Höjd 4 cm.

Åldersrelaterat slitage med bucklor, lagningar samt anlöpningar Inristningar. Visst slitage på förgyllning.

Utropspris
2 000 SEK