Bestående av tolv bordsknivar, 18 st bordsgafflar, tolv bordsskedar, sex plus fem dessertknivar, sex dessertgafflar, 15 st dessertskedar, 14 st teskedar, slev. Längd mellan ca 15 - 25 cm.
Bruksslitage, korrosion, smuts, missfärgningar, repor.