BESTICKSERVIS, 89 delar, silver och stål, 1900-talets första hälft, total vikt 4960 g.

Bestående av tolv bordsknivar, 18 st bordsgafflar, tolv bordsskedar, sex plus fem dessertknivar, sex dessertgafflar, 15 st dessertskedar, 14 st teskedar, slev. Längd mellan ca 15 - 25 cm.

Bruksslitage, korrosion, smuts, missfärgningar, repor.

Utropspris
18 000 SEK