KARMSTOLAR, ett par, "Colonial Chair", Ole Wanscher, 1900-talets fjärde kvartal.

Olja ek. Sitsar i flätad rotting. Stoppade och klädda rygg- samt sittplymåer.

Bruksslitage, ställvis något blekta. Tyg och fläckar samt även ställvis blekta. Mindre skador på rotting.

Utropspris
15 000 SEK