FICKUR, Jaeger Le Coultre, Schweiz.

Ljus emaljurtavla med svart arabiska siffror och sekundvisare. Stålboett numrerad 39199. '15 jewels unadjusted' urverket numrerat 46150. Diameter 48 mm. Kedja, 18K guld med svensk importstämpel.

Bruksslitage, ej funktiontestad.

Utropspris
1 500 SEK