BÖCKER, 3 vol, bla Anecdotes Historiques Militaires..., av Raynal, Amsterdam 1754.

Även: Den Swenska Grefwinnan, av Gellert, Stockholm 1757, Un Ami de la Reine (Marie Antoinette-M.de Fersen), av Paul Gaulot, Paris 1892.
Halvband av skinn resp pappband.

Slitage, fläckar, pappband med skada och lös främre pärm. Ej genomgångna.

Proveniens

En med exlibris: Nils Gyldenstolpe.

Utropspris
1 500 SEK