Allmoge
691944

SKÅP, allmoge, 1700-tal.

SKÅP, allmoge, 1700-tal.

Rak form, dörr med bakomliggande hyllplan. Rik dekor. Längd ca 62,5, djup ca 33, höjd ca 86 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och stötskador med mindre materialbortfall. Sprickor. Renoverad och kompletterad samt förstärkningar. Förslitningsskador vid dörrens gångjärn. Färg med krackelyr.

Utropspris
1 800 SEK