BARVAGN/SERVERINGSVAGN, "Home-Pub", Kai Kristiansen, Feldballes Møbelfabrik, modellen lanserad 1968.

Rektangulär, fanerad med mahogny, skiva av konstharts, höj och sänkbar förvaringsdel med fack och ställ av bl.a. orange plast, längd 86, bredd 40, höjd 75 (ca 110) cm.

Bruksslitage, saknar handtag, ytan delvis hårt sliten, repor och märken. sidan med blekta rester av text (Café à la råå Flambé), fläckar av färg. Nyckel saknas.

Modellen först presenterad på Möbelmässan i Bella-Centret, Köpenhamn, 1968.

Utropspris
2 000 SEK