KARMSTOLAR, ett par, Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, 1900-talets senare hälft.

Stomme i ädelträ. Fast, stoppad sits och rygg med mörkgrön läderklädsel. Bredd 55 cm, sitthöjd 55 cm, rygghöjd 94 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
200 EUR