BORD, 1900-talets senare hälft.

Fanerat i lövträ. Rundade hörn. Bredd 80 cm, längd 112 cm, med iläggsskivor 168 cm, höjd 75,5 cm. 2 st skivor à 28 cm.

Bruksslitage. Smärre lackskador i bordsytan, stötmärken.

Utropspris
150 EUR