Ett skåp med 8 utdragbara lådor, det andra med hyllinredning bakom dörrar. Bredd per skåp 88 cm, djup 45 cm, höjd 80 cm.
Sedvanligt bruksslitage. Bordsytorna med smärre lackskador.