APPLIQUER, 2 st, mässing. "Törne" ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal.

Snarlika. En svängd ljusarm vardera, dekor av bl a stiliserad bladdekor, krönande urna med fackla. Höjd ca 31 och 30 cm.

Bruksslitage, mindre repor. Ej funktiontestad.

Utropspris
1 500 SEK