VÄVNAD, Skåne, monogramsignerad F.P.W. och daterad 1932, 180 x 55 cm.

Tegelröd med tre gröna fält. Dekor av stiliserade djur.

Bruksslitage. Blekt. Långsidor med visst slitage.

Utropspris
3 000 SEK