SAMEKNIVAR, 2 st, bland annat Isak Valter Kaati, 1900-talets första hälft

Genombruten dekor. Slidor i horn. Längd ca 21 cm. Längd med fodral ca 25-38 cm.

Slitage. Ställvis mindre rost. Det större kniven saknar stålblad och mindre kniv. Möjligen ej färdigställd arbete.

Utropspris
2 500 SEK