Madeleine Pyk – en samling F769

LEKSAKSBILAR, 2 st, plåt. Limousin, Tipp & Co, Tyskland ca 1930-tal. Brandbil, Linemar Toys, Junior Toy, ca 1950-tal.

Limousine med chaufför. Plåt. Litograferad i gult samt brunt. Längd ca 29 cm
Brandbil, med tre brandman i gul uniform, plåt. Längd ca 31 cm.

Slitage. Repor. Märke. Limousinens dörr är trasigt. Mekanisk funktion ej kontrollerad.

Utropspris
2 000 SEK