PARTI KERAMIK, 3 delar, Rörstrand och Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Vas av Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 23 cm. En vas "Argenta" av Wilhelm Kåge, Gustavsberg, höjd 15 cm. Ett fat av Stig Lindberg, Gustavsberg, längd 26 cm.

Bruksslitage. Vas av Gunnar Nylund med fotnagg.

Utropspris
1 500 SEK