Fanerat med teak. Två med hurtsar med fyra lådor vardera samt en låda i mitt. Längd 115 cm, bredd 50 cm, höjd 73 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Fläckar samt delvis senare ytbehandling. Repor. Fanerskador.