KAFFE/TESERVIS, ca 41 delar, porslin, bl.a. "Karneval", Helmer Ringström, Gefle, 1900-talets första hälft.

Bestående av;
1 tekanna,
1 sockerskål,
1 gräddkanna,
8 + 2 kaffkoppar (5 + 3 fat)
3 + 4 tekoppar med fat (en kopp utan fat),
7 assietter,
7 + 6 assietter,
1 ovalt serveringsfat.

Bruksslitage, repor, fläckar, krackelyrer, färgavnötning.

Utropspris
1 500 SEK