SOFFA, Dux, 1950-tal

SOFFA, Dux, 1950-tal

Tvåsits. Stoppad rygg och sits klätt i ljust tyg. Stomme i mörkbetsat trä. Längd 132,5 cm, höjd 78 cm, djup ca 72.
Brickmärkt.

Omklädd. Smärre bruksslitage. Repor, märken. Någon fläck.

Utropspris
2 000 SEK