LJUSKRONA, empirestil, modern tillverkning. Höjd ca 83 cm.

Mässingsstomme behängd med olikslipade prismor. Med krönande plym samt avslutande piggbotten. För 8 ljus samt med 9 elektriska ljuskällor. Höjd ca 83 cm

Mindre slitage, enstaka repor och märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 500 SEK