Betsad furu. Underdel med två räfflade dörrar Överdel med två vitrindörrar, bakomliggande hyllplan. Bredd 90, djup 64, höjd ca 198cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Hyllplan till underdel saknas. Sprickor