Madeleine Pyk – en samling F769

PARTI KONSTBÖCKER, 6 st, bl a "Homage to Max Ernst" och "Picasso Lithographe".

"Homage to Max Ernst", New York, 1971, innehåller litografi, "Picasso Lithographe", Paris, 1970, "Rebeyrolle par Pierre Descargues", Paris, 1970, tre nummer av "XXe Siècle": "L'art, Conscience du monde", 1962, "Construction de l'espace", 1962, och "Aux sources de l'imaginaire", 1965.

Bruksslitage. Ställvis blekta och gulnade. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK