Allmoge
695409

HÖRNHÄNGSKÅP, Dalarna, daterad 1804

Profilerat krön. Bemålad floral dekor. Längd 72, bredd 45, höjd 93 cm.

Omfattande smuts. Slitage, ställvis slagskador samt orangrepp. Träsprickor. Renoverad och kompletterad. Låskolv saknas.

Utropspris
1 500 SEK