BORDSUR, Secticon, Angelo Mangiarotti, Italien, omkring 1900-talets mitt.

Svart plast. Mässingsfärgad urtavla märkt Secticon, Swiss Made. Höjd ca 24 cm.

Bruksslitage. Anlöpningar. Smärre färgbortfall. Urtavla med repa. Ej funktionstestat.

Utropspris
1 500 SEK