VÄGGLAMPOR, ett par, Hans Agne Jakobsson, Markaryd, Sverige, 1900-talets andra hälft.

Brun-och vitlackerad metall, fyrkantig form. Höjd ca 25, djup in mot vägg ca 27 cm.

Slitage, repor, fläckar, något rostangrepp. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK