BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.

Lackerad metall. Detaljer av mässing. Tre ljuspunkter. Höjd ca 73 cm.

Ej funktionstestad. Ytskikt med slitage. Del av en sockel saknas.

Utropspris
1 500 SEK