RÖKBORD/BRICKBORD, 1900-talets andra hälft.

Avtagbara bricka i präglad gulmetall. Hoppfällbar benställning med skuren dekor i betsat lövträ samt pärlemorinläggningar. Diameter 61 cm, höjd 53 cm.

Slitage. Repor, stötmärken samt smärre skador. Anlöpningar och rester av putsmedel.

Utropspris
1 500 SEK