Ljus urtavla med guldfärgade arabiska siffror och sekundvisare. Urverket '17 jewels anti-magnetic'. Boett med med schweiziska kontrollstämplar. Diameter 22 mm. Svart läderarmband med gulmetall lås.
Slitage. Ej funktionstestad.