SERVISDELAR, 3 stycken, silver, Tyskland, 1900-talets första hälft. Vikt ca 304 gram.

Bestående av bricka, skål och kanna. Profilerade kanter, kanna med uppsvängd hänkel. Brickans längd 25,5 cm. Skål och kannas höjd 4,5 - 8 cm.

Slitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK