VÄGGLAMPA, Hans Kögl, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Bronserad metall. Riklig dekor av blad och blommor. Två ljuspunkter. Höjd ca 62, längd ca 73 cm.

Bruksslitage och smärre färgbortfall. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK