SOFFA, Chesterfield, Interface, 1900-talets sista kvartal.

Röd djuphäftad skinnklädsel. Tre lösa sittplymåer. Lätt nedåtsvängande armlän. Brickmärkt. Längd 190 cm.

Sedvanligt slitage. Smärre blekning, ställvis fläckar.

Utropspris
4 000 SEK