Madeleine Pyk – en samling F769

STOLAR, 2 st, snarlika, rokoko, 1700-tal.

Ryggkrön samt sarg med dekor i form av blommor, genombruten rygg med balusterformad ryggbricka med nyckelhål. Löstagbar stoppad sits. Bredd 46-50 cm, sitthöjd ca 45 cm, tot. höjd 99-100 cm.

Slitage, renoverade och kompletteringar.

Utropspris
400 EUR