TABURETTER, ett par. Jugend, 1900-talets första kvartal.

Bemålade i vitt och bronserade. Snidad dekor av stiliserade växter. Klädda i ljust tyg. Höjd 57, längd 57, bredd 42 cm.

Slitage. Troligen senare bemålade. Tyg med fläckar.

Utropspris
2 500 SEK