TRYCKBILD, 1940-tal, och BOK, "C. G. Mannerheim - Ratsain halki Aasian", Oy Suomen kirja, Helsingfors 1941.

Porträtt av marskalk Gustaf Mannerheim. Bildstorlek ca 22,5 x 16,5 cm. Bokens storlek 28 x 21,5 x 4 cm.

Tryckbilden med smärre gulnad och små fläckar, ej examinerad ur ram. Ramen med skador. Boken med slitage och tidigare ägarens namn, ej genomgången.

Utropspris
200 EUR