696956

KNUTKORG, allmoge, Järvsö, Hälsingland. Daterad 1846.

Målad i rött, blått och svart. Två sidor med blomsterdekor. Två sidor med målad dekor 18 respektive 46. Bredd 35, höjd 31 cm.

Slitage. Smärre skador. En dekorrundel saknas.

Utropspris
4 000 SEK