SERVIS, ca 66 delar, "Sone" porslin, Japan 1900-tal.

6 flata. 24 förrätt. 7 assietter. 6 mindre assietter. 3 smöraskar. 2 runda skålar. 1 såssnipa. 2 geléskålar. 2 askkoppar. 2 saltkar. 2 pepparströare. 2 ovala mindre serveringsfat. 3 ovala större serveringsfat. 1 terrin med lock. 1 tekanna. 1 vattenkanna. 1 sockerskål.

Smärre bruksslitage.

Proveniens

Författaren Martti Larni.

Utropspris
300 EUR