SPEGEL, 1900-tal och KONSOLBORD, 1900-talets mitt.

Spegel, uppsvängt krön, svärtade detaljer, fasettslipat glas. Bredd 47 cm, höjd 76 cm. Konsolbord, rundade hörn, två draglådor. Glasskiva. Bredd 70 cm, tot. höjd 42 cm, djup 31 cm.

Spegel med senare lack och bakstycke. Konsolbord senare lack med ojämn yta. Väggfästen senare. Slitage och repor på båda objekten.

Utropspris
200 EUR