Pieter van Asch

(Nederländerna, 1603-1678)
Pieter van Asch
(Nederländerna, 1603-1678)

PIETER VAN ASCH, olja på pannå. monogramsignerad PVA. (verksam 1618-1678).

Holländskt sommarlandskap. 59,5x73,5 cm.

Eftermörknade retuscher. Lagade pannåskarvar.

Målningen finns registrerad hos Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie, Haag, som egenhändigt verk av van Asch, bild nr 1001173314.

Utropspris
8 000 SEK