FÅGLAR, 2 st, glas, signerade O. Toikka Napapiiri resp. O. Toikka Nuutajärvi, Napapiirin Lasi och Iittala.

Längd 12-17 cm. Etikettmärkta.

Smärre slitage och märken. Den ena vinglig och graverad GL 31.7.1987. Vingliga fågelns näbb med avslag och huvud med nagg.

Utropspris
200 EUR