BORD, "EM-bordet", Emmaboda Möbelfabrik, 1900-talets mitt.

Stomme av betsad bok. Skiva fanerad med teak. Höjbart. Två utdragbara skivor. Märkt med plakett. Längd 95. Bredd 63. Höjd 63 cm.

Smärre slitage. Repor och märken.

Utropspris
1 500 SEK